Qkkachatin aikataulu

00:00

Tänään lähtee

Kukan toimitus täräyttää Qkkachatin käyntiin.

01:00

Among Athene

Oletko aina halunnut murhata ystäviäsi salaa? EMERGENCY MEETING!

02:00

Kullit2020

Late night with the Cocks of 2020

03:00

Shakkipulmaputki w/ Wappudil

Wappudil ratkoo myöhäisillassa chess.comin shakkipulmia chatin avustuksella. Pääseeko entinen shottishakkitaituri yli 2000 ratingin pulmiin? Ei, mutta koitetaan silti :D

04:00

Kalastuksen ABC Osa 1 - Kuinka saada ensimmäinen kala - Kuinka aloitetaan kalastus helposti

Aloitetaan yksinkertaisimmasta kalastusmuodosta! Ensimmäisessä jaksossa käydään läpi, miten saadaan se ensimmäinen kala. Yksinkertaisin ja helpoin tapa kalan saamiseksi on perinteinen onginta ja tällä tyylillä ihminen on nostanut kaloja jo vuosituhansien ajan. Kalastus on perus periaatteelta edelleen samaa, välineet vain ovat kehittyneet auttamaan kalastajaa tehokkaammin.

Videosarjan taustalla on monet kysymykset, joita saamme aloittelevilta kalastajilta. Haluamme tehdä tästä tietopaketin, jonka avulla aloittelevat kalastajat saisivat vastauksia kysymyksiin. Tulevissa jaksoissa käydään läpi muita kalastustekniikoita ja kalastustyylejä.

Vaikka videosarja on suunnattu alotteleville kalastajille, voivat kokeneetkin kalastajat saada videoista uutta tietoa.

Kireitä siimoja kaikille!

05:00
Teekkari Sunrise

Aurinko nousee Qkkachat-päivänä kello 5.25


05:55:50
Naurikset lens

Pari vitsiä, ei juur muuta

06:00

Digiloikkaajien ja CTO:iden aamukoodi

Kurkista killan IT-kehityksen kulisseihin yhdessä Sampon ja Joelin kanssa! Ohjelmalla on kolajuomatakuu.

07:00

Aamun kirjakorneri

Atte antaa lukusuosituksia mielenkiintoisista ja ajankohtaisista kirjoista.

08:00

Isännän ja viestintäpäällikön kellotuskoulu

Miska ja Kake verestävät muistoja ja taitoja.

09:00

Huomenta Phuksit!

Kippari-Jaskan kanssa aamutoimissa, haalariompeluissa, jotain rauhallista anyways. Tule (erityisesti phuksi, mutta myös muut kivat ihmiset) kysymään, juttelemaan, viettämään rauhaisa aamuhetki vielä-hetken-kipparisi kanssa!

10:00

Mutaa ja Mimosaa

Phabuhtava (toim. huom. eipä ollu) omasta mielestään hauska hallituskaksikko maistelee erilaisia mimosoita ja taiteilee keramiikkahommia.

11:00

Hallituksen kyselytunti

Hallituksen kyselytunnilla kuullaan visaisia kysymyksiä ja niihin vastauksia. Ohessa esitellään hallituslaisille tärkeitä paikkoja.

12:00

Arkkitehtuuria ja askartelua

Arkkitehti Erno askartelee ja juttelee mukavia arkkitehtuurista. Ohjelma on Qukkachat-klassikko, ohjelmistossa jo seitsemättä(!) kertaa.

13:00

NHL Corner with Kaarle and Jooel

Maailman paras NHL-korneri.

14:00

Pullaa ja ilmiöitä

Keskustelua pullista, resoluutioista sekä muista ilmiöistä. Oma pulla mukaan. :-DD

15:00

International hour

Program in English with Gabor, Oliver & Alessa.

16:00

Tupsupoikien kuumottelu Korneri

Tupsupojat kyselevät kiperiä kysymyksiä phuksitytöiltä

17:00

Between Two Thirdies with Rane & Jaska

Sarjan kolmas kausi käynnistyy! Kaksi vuotta sitten tiukkaan kysymyspatteristotulitukseen pääsi Joel Lappalainen, vuosi sitten Ville Vuorenmaa... kenen jo-vähän-aikansa-nähneen athenelaisen vuoro olisi avata itseään seuraavaksi? Prime time.

18:00

Suuri simaali

Simakilpailun finaali

19:00

IE2021

Kyl sä tiiät.

20:00

Venyy ja paukkuu

Ohjattu iltavenyttely liikunnanohjaajan kokemuksella.

21:00

Naminurkkaus

Olkkarin valikoimapruuvi

22:00

Edelleen makumatkalla - marathoonarit

Parhaat urheilujuomavinkit Marathonille vuosimallia 2021. Kalle, Make ja muut pitkänmatkan urheilijat sukeltavat vanhoihin klassikoihin ja tuoreisiin uutuuksiin, jotka eivät jätä suuta kuivaksi.

23:00

Loppulörinät

On aika hiljaa kiittää ja kättä puristaa